Kabelky a módní doplňky

uživatel : nepřihlášen v košíku: 0,00 Kč

V roce 1987 jsem absolvovala Umělecko-průmyslovou školu v Uherském Hradišti, obor Návrhářství obuvi a módních doplňků. Čtyři a půl roku jsem pracovala ve firmě v oboru kožená galanterie. Od roku 1993 mám vlastní firmu a značku.

 

Ve své tvorbě se snažím příliš nepodléhat módním trendům. Pracuji s prostorem a tvarem, teprve potom vybírám technologii, kterou chci určitého tvaru dosáhnout. Používám hovězinové, třísločiněné usně. Jednotlivé modely vyrábím většinou v malých sériích (10-20kusů), v některých případech se jedná o originály. Mé kabelky jsou intuitivní záležitostí. Láká mě na nich rozpor mezi jejich výtvarnou hodnotou a praktickým užitím. Snažím se, aby nebyly nudné, aby měly svůj rozpoznatelný styl a byly současné i nadčasové.

 

V roce 1999 jsem se zúčastnila projektu "Hledání ztracené elegance". Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze si do svých sbírek vybralo kabelky: "Tulipán", "Japonka" a mini ledvinku, která je součástí modelu M.Nevařilové z kolekce "Afrika". Spolupracuji s designerskými skupinami a s českými oděvními návrháři. Nyní hlavně s Martinou Nevařilovou.

Kosmáčov 13, Klatovy 33901 - Mail: marcela@kotesovcova.cz - Telefon: +420603593503
www.kotesovcova.cz | Tisk | kontakt | XHTML 1.0 Strict